Atatürk’e Hakaret Eden Hacı Dönerci Serbest

Sosyal medyada 650 bin takipçisi olan Üçler Döner’in sahibi “Erzurumlu Hacı Dönerci” lakaplı Mustafa Atmaca, TikTok hesabından açtığı canlı yayında Atatürk’e ağır hakaretler etti.

‘Atatürk aleyhine işlenen suçlar kanununa muhalefet’ten adliyeye sevk edilen Mustafa Atmaca, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı.

Erzurum Pusula Gazetesi’nin haberine göre Atmaca, iki günlük tutukluluğunun ardından serbest bırakıldı.

Atmaca’nın verem hastalığı gerekçesiyle serbest bırakıldığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Uzun yıllardır sosyal medyada “Hacı’nın yağ akımı” paylaşımlarıyla tanınan Atmaca, açtığı canlı yayında Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kıyaslarken, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını hedef aldı.

Osmanlı’nın toprak kaybetmediğini ileri süren Mustafa Atmaca, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını işaret ederek “Osmanlı toprak kaybetmedi, laikliği getiren o köpekler topraklar kaybetti” dedi. Atmaca, kendisine tepki gösteren kullanıcılara “Siz laikler İsrail’e gideceksiniz” dedi.

‘Atatürk aleyhine işlenen suçlar kanununa muhalefet’ten adliyeye sevk edilen Mustafa Atmaca, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

U DÖNÜŞÜ YAPTI

Açıklama Mustafa Atmaca adına işletmenin sosyal medya hesabından yapıldı. Açıklamada “Servis edilen videoda Atatürk ve Cumhuriyet’in kurucularını hedef aldığıma yönelik yaratılan algı gerçeği yansıtmamaktadır” iddiasına yer verilerek şunlar paylaşıldı:

“10 Kasım tarihinde esaslı içeriği kesilerek sosyal medyada servis edilen videoda Atatürk ve Cumhuriyet’in kurucularını hedef aldığıma yönelik yaratılan algı gerçeği yansıtmamaktadır. Servis edilen videoyu kaydeden şahıs videonun öncesi ve sonrası da yayınlasaydı eğer, ilgili cümlemin Büyük Önder Atatürk ve Cumhuriyet’in şerefli mimarlarına yönelik olmadığı anlaşılırdı.

Kaldı ki ülkemize laikliği getirenler tarihin hiçbir aşamasında toprak kaybetmemiştir ki toprak kaybedenler laikliği getirmiş olsun. Aksine laikliği getirenler son nefeslerinde Hatay’ımızı da Anavatana katmışlardır. Şahsıma ve işletmemize yönelik yürütülen bu haksız ve gerçek dışı provokasyonlara itibar edilmemesini beni tanıyan bütün dostlarıma ve kamuoyuna saygı ile arz ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir