Half-Life 25. Yıl Dönümü Güncellemesi Steam’de Ücretsiz Olarak Yayınlandı

Half-Life efsanesi 25 yaşına girerken Valve bu özel günü her şeyi başlatan oyuna sürpriz bir güncelleme yaparak kutluyor. Half-Life 25. Yıl Dönümü Güncellemesi yenilenmiş içerik, yeni grafik ayarları, geniş ekran görüş alanı desteği, çok oyunculu haritalar, orijinal Valve tanıtımı, hata düzeltmeleri, Steam Deck desteği ve çok daha fazlasını içeriyor.

Tüm oyuncuların ücretsiz olarak ilk Half-Life oyununu Steam kütüphanesine kalıcı olarak eklemesi de mümkün. Promosyonun hafta sonu boyunca devam etmesi ve herkese Gordon Freeman’ın ilk macerasını deneme şansı vermesi planlanıyor.

Güncelleme ile Half-Life Uplink ve Half-Life: Further Data özel içerikleri, dört yeni çok oyunculu harita, yüksek çözünürlüklü ekranlar için kullanıcı arayüzü ölçeklendirme, Steam ağ desteği ve hatta Steam Deck desteği artık oyuna dahil edildi. Gordon rolü almadan önceki alfa kahramanları Ivan the Space Biker ve Proto-Barney de artık çok oyunculu görünümler olarak oyunda yer alıyor.

Düzeltmeler ve geliştirmelerin ardından sonunda Half-Life Steam Deck Onaylı hale geldi. Valve ayrıca güncellenen grafik ayarlarını da şu şekilde açıklıyor:

  • Geniş ekran görüş alanı
  • GL renderer üzerinde doku yumuşatmayı devre dışı bırakma seçeneği
  • Uzun süredir kayıp olan GL Overbright desteği de dahil olmak üzere aydınlatma düzeltmeleri
  • Linux üzerinde yazılım işleme: Canlı renkler, animasyonlu su ve filtrelenmemiş dokular!

Özelliklerin, değişikliklerin ve hata düzeltmelerinin tam listesine Valve’ın Half-Life 25. Yıl Dönümü web sayfasından ulaşabilirsiniz. Şirket ayrıca orijinal geliştirme ekibinin Valve’deki ilk oyunları üzerinde çalışırken yaşadıkları deneyimlere odaklanan bir belgesel yayınladı.

Half-Life artık Steam’de ücretsiz durumda ve oyunu kütüphaneye eklemek için sadece bir hesap gerekiyor. Oyun Windows, macOS ve Linux üzerinde oynanabilir. Bu kampanyanın 20 Kasım’da sona ermesi planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir