Mehmet Özdilek’ten Galatasaray’ın yıldızına övgü! ‘İsyan eden tek oyuncuydu’

Süper Lig’in 20’nci haftasında Rams Park’ta oynanan maçta Galatasaray, Kayserispor’u 2-1 mağlup etti. Okan Buruk’un öğrencilerinin galibiyetini Mehmet Özdilek değerlendirdi.

Galatasaray’ın futbolunun taraftarı tatmin etmediğini belirten Mehmet Özdilek, “Oyun, Galatasaray taraftarının tatmin eden bir oyun değil. Bunun nedeni sakatlar, cezalılar olabilir ama bunların hiçbiri bahane olmamalı. Bu sorunlar diğer takımlarda da var” dedi.

Wilfried Zaha’nın beklenen sıçramayı yapamadığını dile getiren Mehmet Özdilek, “Öndeki 4 oyuncu ilk defa bir arada oynuyorlar, mecburiyetten. Zaha için haftalardır beklenti var ama sıçrama yapamadı. Halil de beklentilerin çok gerisinde kaldı” yorumunda bulundu.

Galatasaray’ın Lucas Torreira’nın yanına partner bulamadığını vurgulayan Mehmet Özdilek, “Torreira’nın yanına bir partner bulamadı Galatasaray. Berkan’ı geri çağırıyorsunuz, çok ilginç. Kerem’i denediniz, Ndombele’yi denediniz, Kaan’ı denediniz. Hiçbiri Torreira’nın yanına eşdeğer olarak katılamadı” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın sol bekte büyük problem yaşadığını belirten Mehmet Özdilek, “Bence en büyük sorun Galatasaray’ın sol tarafında Barış Alper ideal bir sol bek olmadığı için iyi mücadele etse de zaman zaman çok etkili olamıyor. Boey sakatlıktan sebepli henüz ritim bulamamış ama o toparlar” diye konuştu.

Dries Mertens’in performansına övgüde bulunan Mehmet Özdilek, “Mertens, takımın en iyisiydi. Efektif oyunu, coşkusu, oyuncuları hareketlenmesi… Bir de 70 dakika zor tahammül ediyorlar Mertens’e. Tek isyan eden, beraberliği kabul etmeyen oyuncu oydu belki de sahada. Onun enerjisi diğerlerine biraz yansıdı” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir